DIANA Biotechnologies internalizuje své komunikační aktivity. PR nově povede Petr Kašík

DIANA Biotechnologies internalizuje své komunikační aktivity. PR nově povede Petr Kašík

Praha, 10. 8. 2023

Česká firma DIANA Biotechnologies, která díky svým jedinečným PCR testům sehrála významnou roli v boji proti koronavirové pandemii, dále roste, diverzifikuje své portfolio a expanduje na zahraniční trhy. Komunikaci vývoje, nových technologií i dalšího směřování firmy bude mít nově na starosti Petr Kašík.

Poslední roky byly pro DIANA Biotechnologies turbulentní. Boj s pandemií Covid-19 skrze unikátní PCR testy, rekordní růst a získaná ocenění Deloitte Fast 50 a EY Enterpreneur of the Year 2021. To vše mělo specifické nároky na veřejnou komunikaci, kterou dosud spravovala agentura TOPIC PR. I s jejím přispěním se firma v České republice stala známou jak v odborných kruzích, tak u širší veřejnosti.

„Záběr, který naše firma v současnosti má, je široký a velmi specializovaný. Věnujeme se jak základnímu výzkumu nových metod v několika různých biotechnologických oblastech, tak jejich implementaci v podobě komerčních produktů a služeb. Společně s tím jsme se rozhodli sdílet skvělý výzkum a vývoj, který ve firmě děláme, s odbornou i širokou veřejností v ČR i zahraničí pomocí in-house PR. Agentuře TOPIC PR děkujeme za náročné roky společné práce v době covidové pandemie,“ říká Martin Dienstbier, CFO společnosti DIANA Biotechnologies.

Komunikaci výzkumu, vývoje i dalšího směřování firmy bude spravovat Petr Kašík. Absolvent fyziologie živočichů na Přf UK se zkušenostmi z vědeckého i mediálního světa, spoluzakladatel vědecko-popularizačního magazínu Czechsight a podcastu Pod čepicí.

DIANA Biotechnologies se stala významným zástupcem na biotechnologickém trhu a mění se ve vysoce diverzifikovanou biotech firmu s globálními ambicemi. Své portfolio rozšiřuje především v klinické diagnostice a v produktech pro life science a v blízké budoucnosti se chce zaměřit zejména na zahraniční trhy. Ve firmě rovněž vznikla divize vývoje monoklonálních protilátek a dále pokračuje práce na nových metodách pro vývoj léčiv. S tím roste i potřeba nabírat ty nejlepší odborníky a aktivně se podílet na zlepšování prostředí pro špičkový aplikovaný výzkum v ČR.

To vše spojuje nutnost komunikace vysoce specifických témat zejména směrem k odborné veřejnosti, k partnerům a zákazníkům v ČR i zahraničí. Během následujících měsíců se firma chystá uvést na trh řadu nových produktů, a to především v oblasti life science. Do budoucna plánuje svou nabídku postavit na širokém portfoliu produktů PCR diagnostiky a na unikátních technologiích pro vývoj protilátek a nových léčiv.

Kontakt pro média:
Petr Kašík
mail: petr.kasik@dianabiotech.com
Tel: +420734513384

O společnosti DIANA Biotechnologies

DIANA Biotechnologies, s.r.o. je česká biotechnologická společnost se silným vlastním výzkumem a vývojem. Firma byla založena v roce 2018 s cílem rozvíjet aplikace patentované technologie DIANA v diagnostice a ve vývoji léčiv. Portfolio firmy je ale nyní již výrazně širší. Aktuálně míří na světové trhy ve třech hlavních oblastech: 1) vývoj a výroba PCR produktů pro diagnostiku a life science, 2) vývoj vlastních originálních nízkomolekulárních léčiv a poskytování služeb pro farmaceutický sektor a 3) vývoj protilátek pro diagnostiku i pro terapie. V oblasti molekulární diagnostiky se firma stala největším českým výrobcem PCR testů na COVID-19 a další virová onemocnění a díky svým inovacím v PCR diagnostice se nyní prosazuje i v zahraničí. Firma staví na týmu špičkových vědců s unikátní expertízou v molekulární biologii, biochemii, organické a medicinální chemii, farmakologii a laboratorní automatizaci. Cílem DIANA Biotechnologies je stát se nadnárodní biotechnologickou společností vyvíjející vlastní originální diagnostiku i léčiva. Pro více informací o společnosti prosím pokračujte na www.dianabiotech.com